Drag & drop Email Designer

Projektowanie emaili nigdy nie było prostsze. W nowym, usprawnionym kreatorze drag & drop możesz w kilka minut stworzyć profesjonalny, responsywny szablon email.

 

PRZEJDŹ DO EMAIL MARKETING => WYŚLIJ EMAIL => DODAJ NOWY => UŻYJ NOWEGO KREATORA


 1. Wybór układu i szablonu
 2. Dodawanie widgetów
 3. Podgląd i zakończenie pracy.

.

WYBÓR UKŁADU I SZABLONU

Na początku wybierz ogólny format wiadomości. W kolejnym kroku dowiesz się jak dodać do szablonu elementy graficzne (tzw. widgety).

2PL

[1] Ustawienia wiadomości – kliknij ikonę ołówka, żeby zmienić ustawienia związane z tym, jak wiadomość wyświetla się w skrzynce odbiorcy – nazwę, temat, konto, preheader i szerokość szablonu (więcej informacji pod 1.1 Ustawienia wiadomości – szczegóły). Możesz zmienić te ustawienia teraz albo później, podczas ustawiania widgetów.

[2] Układ elementów – wybierz ogólny format szablonu. Układ wpływa na to, jak elementy szablonu są ułożone względem siebie.

[3] Szablon – jeśli nie chcesz samodzielnie projektować wiadomości od podstaw, możesz wybrać jeden z gotowy szablonów.

[4] Wróć do listy – kliknij, żeby zamknąć kreator i wrócić do listy emaili.

[5] Przejdź do edycji – po wybraniu układu lub szablonu, kliknij ten przycisk, żeby przejść do dodawania elementów graficznych.

.

Ustawienia wiadomości – szczegóły

3PL

[1] Nazwa wiadomości – pod tą nazwą wiadomość zostanie zapisana w systemie.

[2] Temat wiadomości – do tematu możesz dodać proste ikony (przycisk po prawej).

[3] Konto wysyłkowe – wybierz konto, z którego zostanie wysłana ta wiadomość. Kliknij [ + ], żeby stworzyć nowe konto specjalnie na potrzebę tej wysyłki (więcej informacji pod 1.1.3 Ustawienia wiadomości – konto wysyłkowe).

[4] Szerokość wiadomości – przesuń suwak, żeby dostosować szerokość szablonu wiadomości.

[5] Kolor okna i tła wiadomości – kliknij pole wyboru koloru, żeby zmienić kolor danego elementu. Okno wiadomości to obszar, na którym znajdują się wszystkie elementy szablonu – tekst, obrazy itp. Tło to obszar znajdujący się z samego tyłu, za oknem wiadomości.

[6] Preheader – każda wiadomość na liście emaili w skrzynce odbiorczej ma widoczny Temat wiadomości oraz linijkę tekstu zaraz po temacie – tzw. preheader. Jest to pierwsza rzecz, którą odbiorca zobaczy po przeczytaniu tematu wiadomości.preheader

Jeśli zostawisz to pole puste, miejsce preheadera zajmie pierwsza linijka tekstu w szablonie wiadomości. Z tego powodu najlepiej ustawić własny preheader i mieć nad nim kontrolę.

WSKAZÓWKA: Temat i preheader współdzielą miejsce na pasku w skrzynce odbiorczej. Na przykład, jeśli napiszesz krótszy temat, na pasku zmieści się dłuższy preheader.

.

Ustawienia wiadomości – konto wysyłkowe

Jeśli nie chcesz konfigurować konta wysyłkowego, pomiń ten krok.

4PL

[1] Nazwa konta – wpisz nazwę dla tego konta wysyłkowego.

[2] Wyświetlana nazwa nadawcy – wpisz nazwę nadawcy, która wyświetli się w wiadomości.

[3] Wyświetlany adres email nadawcy – wpisz adres nadawcy, który wyświetli się w wiadomości.

[4] Przekieruj odpowiedzi na inny adres email – jeśli skorzystasz z pól 1-3, zmienią się tylko opisy w skrzynce odbiorcy. Nadal będziesz otrzymywać odpowiedzi na to samo konto. Jeśli chcesz, żeby odpowiedzi przychodziły na inne konto email, zaznacz ten checkbox i wypełnij pola 5-6.

[5] Zastąp nazwę nadawcy – wpisz nazwę nadawcy, która wyświetli się w wiadomości.

[6] Zastąp adres email nadawcy – wpisz adres nadawcy, który wyświetli się w wiadomości i na który trafią odpowiedzi,

.

.

DODAWANIE WIDGETÓW DO SZABLONU

Możesz dodać widgety do szablonu w dowolnej kolejności. Po dodaniu widgetu najedź na niego kursorem, żeby otworzyć menu kontekstowe, przesunąć element albo dodać kolejną kolumnę.

5PL

Menu jest podzielone na trzy zakładki.

[1] Widgety – żeby dodać element do szablonu, kliknij wybrany widget i przeciągnij go na pole edycji po lewej.

 • Tekst – blok tekstu,
 • Obrazek – grafika z galerii,
 • Przycisk – interaktywny przycisk, może być podlinkowany,
 • Obrazek+Tekst – połączenie 2 elementów w jednym bloku,
 • Obrazek+Tekst + Przycisk – połączenie 3 elementów w jednym bloku,
 • Social media – przyciski przekierowujące do strony organizacji w mediach społecznościowych (dostępne są linki typu „Follow us” i „Share this”),
 • Seperator – pozioma linia oddzielająca,
 • Link opt-out – link umożliwiający odbiorcy wypisanie się z otrzymywania kolejnych wiadomości od tego nadawcy (obowiązkowy element),
 • Podgląd – link umożliwiający odbiorcy wyświetlenie tej wiadomości w osobnym oknie przeglądarki (na przykład, jeśli odbiorca używa skrzynki odbiorczej, która nie obsługuje obrazów)
 • Grupa obrazków – eksperymentalny widget przeznaczony do tworzenia responsywnych mozaik z wcześniej pociętych grafik (więcej w 2.1c)

[2] Twoje widgety – w tej zakładce możesz tworzyć i zapisywać własne kombinacje widgetów.

[3] Ustawienia – ustawienia wyświetlania wiadomości (dokładny opis: 1.1).

.

Dodawanie widgetów do szablonu – ustawienia obrazu

6PL

[1] Menu kontekstowe – pojawia się po najechaniu kursorem na element.

 • Pierwszy przycisk (ołówek) otwiera ustawienia elementu (już otwarte na zrzucie ekranu powyżej).
 • Drugi przycisk (dwie kartki) powiela element.
 • Trzeci przycisk (kosz na śmieci) usuwa element z szablonu.
 • Czwarty przycisk (na prawej krawędzi elementu) [ + ], ktory dodaje nową kolumnę do elementu.

[2] Pasek kolumn – każdy widget może mieć do 4 kolumn. Kolumny pojawiają się na pasku. Jeśli edytujesz element, który ma wiele kolumn, wszystkie wprowadzone zmiany dotyczą kolumny aktualnie wybranej na pasku. Żeby przełączyć kolumnę, kliknij jej nazwę na pasku kolumn.

[3] Odstęp od krawędzi – domyślnie elementy są dociśnięte do krawędzi pola, w którym się znajdują. Przesuń suwak, żeby dostosować odstęp treści od lewej i prawej krawędzi elementu.

[4] Kolor tła – domyślnie obraz wypełnia pole, ale może na to wpłynąć kształt obrazu lub ustawione marginesy. Kliknij pole wyboru koloru, żeby zmienić kolor tła za obrazem w tym elemencie.

[5] Obraz – kliknij przycisk Zmień, żeby otworzyć galerię i dodać nowy obraz do elementu.

[6] URL obrazka – obraz może być podlinkowany do dowolnego adresu URL, na przykład zdjęcie produtu może zawierać link do strony tego produktu.

[7] Alternatywny tekst obrazka – inaczej atrybut alt, czyli tekst zastępczy obrazu, który pojawi się w jego miejscu, jeśli obraz nie wyświetli się poprawnie u odbiorcy.

.

Dodawanie widgetów do szablonu – ustawienia pola tekstowego

7PL

[1] Menu kontekstowe.

[2] Pasek kolumn

[3] Odstęp od krawędzi

[4] Kolor tła

[5] Opis – tutaj wpisz treść bloku tekstowego. Oprócz podstawowych funkcji edytora tekstu (krój, stopień, odmiana, kolor, wyrównanie, styl, font) możesz dodać do tekstu hiperłącza – dowolny URL lub link opt-out.

 

Widget Grupa Obrazów

Ten zaawansowany widget pozwoli ci połączyć obrazy różnych rozmiarów w spójną całość. Możesz dowolnie dostosować ilość i szerokość kolumn. Możesz też dodać kolejne kolumny. Na koniec z menu kontekstowego wybierz Dopasuj wysokość.

.

.

PODGLĄD I ZAKOŃCZENIE PRACY

Kiedy skończysz pracę nad swoim projektem, kliknij Podgląd na górnym pasku, żeby zobaczyć swoją wiadomość na różnych typach ekranów. Jeśli wszystko wygląda OK, kliknij Zapisz i zakończ.

APL

8PL


 

aby otrzymywać
newsletter

Śledź nas