Widżet: Ramka z wyborem produktu

Widżet Ramka z wyborem produktu pozwala na samodzielny dobór produktów do e-maila dynamicznego. Zwykła ramka produktowa działa na zasadzie automatycznego umieszczania produktów z porzuconego koszyka bądź ostatniej wizyty, w zależności od typu rekomendacji, jaki wybierzesz.

Korzyści:

 • samodzielna personalizacja treść,
 • możliwość proponowania klientom produktów, których nie mieli okazji zobaczyć (nowości lub produkty na specjalne zamówienie),
 • budowanie atmosfery zaufania z klientem.

Co należy zrobić?

Wgrać plik XML do systemu SALESmanago. Po poprawnym wgraniu pliku będzie dostępna galeria produktów, do której przejdziesz z poziomu widgetu. W galerii można wybrać produkty do swojego e-maila.

Jak to działa?

Po wybraniu produktów, ramka będzie zawierała zdjęcia wybranych produktów wraz ze standardowymi informacjami, które znajdują się w pliku XML (nazwa, kategoria, opis oraz cena).

Oto przykładowy e-mail z rekomendacjami produktowymi w Ramce z wyborem produktu:

Aby skorzystać z widżetu, należy przejść do

Kanały → Email Marketing → + Nowy e-mail → Drag & Drop → Widżety→ Ramka z wyborem produktu


Spis treści

 1. Ustawienia widgetu
 2. Pola produktowe
 3. Przycisk
 4. Wybierz produkt

1. Ustawienia widżetu

Z zakładki Widżety przeciągnij do wiadomości Ramkę z wyborem produktu. Po najechaniu kursorem na widget pojawi się zielony panel, przez który można dostać się do trybu edycji widgetu. By to zrobić, należy nacisnąć ikonę ołówka.

[1] Układ – wybierz jeden z trzech możliwych układów produktów w ramce.

[2] Ustawienia ogólne – ustawienia ogólne działają dla wszystkich produktów razem.

 • Maksymalna liczba produktów w elemencie – wybierz liczbę produktów, które będą wyświetlać się w ramce; maksymalnie możesz wybrać 12.
 • Liczba produktów w wierszu – wybierz liczbę produktów, które będą wyświetlać się w jednym wierszy; maksymalnie możesz wybrać 4.
 • Maksymalna wysokość zdjęcia –  po ustawieniu maksymalnej wysokości większe od niej zdjęcia będą dostosowywane z zachowaniem proporcji
 • Kolor tła – wybierz kolor tła ramki za pomocą selektora kolorów.
 • Odstęp pomiędzy obrazkiem a tekstem – ustaw wielkość odstępu pomiędzy obrazkiem a tekstem.
 • Odstęp pomiędzy tekstem a przyciskiem – ustaw wielkość odstępu pomiędzy tekstem a przyciskiem.

2. Pola produktowe 

[3] Pola produktowe – pliki XML standardowo posiadają cztery podstawowe informacje o produkcie: nazwę, kategorię produktu, opis produktu oraz jego cenę. Jeżeli plik posiada niestandardowe informacje, takie jak promocyjna cena czy detale, można dodać je w tej zakładce. Wystarczy kliknąć + na etykiecie z daną informacją.

W polu tekstowym możesz dowolnie edytować czcionkę w ramce produktowej. Wystarczy że zaznaczysz informację, której wygląd chcesz formatować. Możesz zmieniać typ oraz rozmiary czcionki, a także pogrubiać, ustawiać kursywę lub podkreślenie. Zmieniaj kolory oraz podświetlenie, dodawaj linki lub wstawiaj punktory.

WAŻNE: Zaznaczenie Pokaż górną warstwę sprawi, że pole tekstowe zmieni kolor swojego tła odpowiednio do koloru wybranego dla widgetu. Po kliknięciu opcja stanie się aktywna również dla innych widgetów.


3. Przycisk 

[4] Przycisk – dostosuj ustawienia przycisku według własnych preferencji. Nie musisz ustawiać podlinkowania do przycisku, ponieważ jest dodawany automatycznie.

 • Tekst na przycisku – wpisz tekst, który będzie się wyświetlał na przycisku. Możesz ustawić typ czcionki oraz jej rozmiar, a także możesz dowolnie edytować tekst na czcionce. Obok pola znajdują się selektory kolorów, za pomocą których zmienisz kolor tła przycisku oraz kolor czcionki.
 • Szerokość przycisku – wprowadź wartość liczbową szerokości przycisku w pikselach.
 • Wysokość przycisku – wprowadź wartość liczbową wysokości przycisku w pikselach.
 • Położenie przycisku – z rozwijanej listy wybierz jedną z trzech pozycji przycisku w ramce (na środku, z boku, z lewej)
 • Zaokrąglenie – określ stopień zaokrąglenia krawędzi przycisku.

4. Wybierz produkt

Najeżdżając kursorem na miejsce w widgecie, w którym będzie znajdował się produkt, należy nacisnąć przycisk Wybierz produkt. Zostaniesz przekierowany do galerii z produktami, skąd możesz wskazać interesujące cię produkty. W galerii funkcjonuje wyszukiwarka, dzięki której znajdziesz produkty po ID, nazwie, kategorii, marce lub cenie.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na powyższy temat skontaktuj się z nami: support@salesmanago.com +48 533 600 808
Luty 02 2024 Kwiecień 30 2024