Web Push – formularz zgody

Formularz zgody jest pierwszym krokiem do wysyłki powiadomień Web Push i Rich Web Push Web Push i Rich Web Push

Powiadomienie Web Push oraz Rich Web Push możesz wysyłać jedynie do osób, które zgodzą się je otrzymywać właśnie poprzez formularz zgody. Podczas wyrażania zgody, użytkownik nie musi zostawiać nam żadnych danych osobowych (np. adresu e-mail), dzięki temu zwiększysz wielokrotnie grono swoich odbiorców. Poza użytkownikami opt-in dotrzesz również do użytkowników niemonitorowanych, ze statusem opt-out , a nawet tych, którzy nie znajdują się w bazie i nie chcą podawać swoich danych.

Formularze zgody działają zarówno na desktopie, jak i urządzeniach mobilnych, gdzie responsywnie dostosowują się do ekranu telefonu. Tym samym,  w zależności od tego, na którym urządzeniu użytkownik wyrazi zgodę, na tym urządzeniu będzie otrzymywał powiadomienia Web Push.

 

Tak wygląda przykładowy formularz zgody na otrzymywanie powiadomień Web Push.

W momencie, gdy użytkownik wyrazi zgodę na otrzymywanie powiadomień w formularzu zgody, na jego urządzeniu wyświetli się dodatkowy komunikat przeglądarki. Powiadomienia wysyłane są poprzez przeglądarkę, dlatego też, ze względu na możliwość modyfikacji formy i atrakcyjności powiadomienia Web Push w platformie SALESmanago, użytkownik musi wyrazić zgodę również w oknie przeglądarki, której aktualnie używa. Co więcej, ciasteczka monitorujące przypisywane przez SALESmanago nie są powiązane z ciasteczkiem na zgodę powiadomień. Zatem samo wyczyszczenie ciasteczek nie zlikwiduje zgód na wysyłanie powiadomień. Po wyczyszczeniu ciasteczek i ponownym wejściu na stronę użytkownik ponownie zobaczy formularz zgody, a powiadomienia będą do niego wysyłane niezależnie od tego, czy ponownie wyrazi zgodę.

 

Aby ustawić formularz zgody należy przejść do

WEB PUSH => DODAJ NOWY FORMULARZ ZGODY


Spis treści

1. Jak stworzyć formularz zgody

2. Ustawienia

3. Formularz

4. Okno potwierdzenia

5. Integracja


1. Jak stworzyć formularz zgody

Żeby stworzyć nowy formularz, przejdź do Web push → + Dodaj nowy formularz zgody.

1PL


2. Ustawienia

[1] Przewodnik – włącz system podpowiedzi, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszystkie ustawienia formularza zgody i pomoże Ci w  jego skonfigurowaniu na Twojej stronie internetowej.

[2] Nazwa formularza zgody – wprowadź nazwę systemową formularza.

[3] Dodaj tag kontaktom, które wyraziły zgodę – możesz dodać tagi do kontaktów, (oddzielając je przecinkami) które wyraziły zgodę na subskrypcję i są monitorowane. W ten sposób będziesz mógł zidentyfikować grupę odbiorców powiadomień web push i zorganizować dedykowane kampanie.

[4] Wyświetl ponownie formularz zgody, gdy kontakt nie wyrazi zgody na otrzymywanie powiadomień web push – zaznacz tę opcję, żeby ustawić, po jakim czasie formularz zgody ma wyświetlić się ponownie dla osób odwiedzających stronę, które nie zgodzą się otrzymywać powiadomień.

[5] Odstęp czasowy pojawiania się formularza zgody – Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz ustawić, kiedy formularz zostanie wyświetlony dla użytkownika w zależności od zdarzeń na stronie, takich jak:

  • Liczba wizyt (ilość sesji użytkownika na witrynie, jedna sesja jest liczona nie częściej niż co 3 godziny)
  • Liczba odsłon (jedna odsłona jest liczona za każde odświeżenie lub odwiedzenie strony w obrębie witryny)

[6] Wyświetl formularz zgody z opóźnieniem czasowym – domyślnie formularz zgody pojawia się natychmiast po tym, jak użytkownik wejdzie na stronę. Zaznacz tę opcję, żeby ustawić opóźnienie dla wyświetlenia się formularza o podaną ilość sekund.
Kliknij Dalej.


3. Formularz

6PL

[1] Tytuł – wprowadź tytuł formularza zgody. Max. 48 znaków.

[2] Treść – wprowadź treść formularza zgody. Max. 200 znaków.

[3] Ikona – możesz dołączyć grafikę do formularza zgody. Następujące typy plików mogą być używane jako ikony: JPG, PNG, WebP, ICO/CUR, i BMP. Format GIF w ikonie powiadomienia nie jest obsługiwany przez przeglądarki. Sugerowany rozmiar: 150×150 px.

[4] Odstęp od górnej krawędzi – formularz zgody wyświetla się na środkowej osi ekranu, domyślnie na górze okna przeglądarki. Przesuń suwak, żeby zwiększyć odległość w pikselach od górnej krawędzi ekranu.

[5] Tekst potwierdzenia – wprowadź treść przycisku potwierdzenia. Max. 20 znaków.

[6] Kolor tła oraz  – w tym miejscu możesz zmienić kolor tła przycisku potwierdzenia.

[7] Kolor tekstu  – w tym miejscu możesz zmienić kolor czcionki przycisku potwierdzenia.

[8] Tekst odrzucenia zgody – wprowadź treść przycisku odmowy. Max. 20 znaków.

[9] Podgląd formularza zgody – w trakcie wprowadzania zmian w tym miejscu będzie pokazywał się podgląd formularza zgody.


4. Okno potwierdzenia

7PL

[10] Treść –  wprowadź tekst potwierdzenia, które użytkownik zobaczy po wyrażeniu zgody na otrzymywanie powiadomień. Maksymalnie 200 znaków.

[11] Obraz – możesz dołączyć grafikę do okna potwierdzenia. Sugerowany rozmiar: 450×450 px.

[12] Podgląd okna potwierdzenia – tu możesz zobaczyć, jak wygląda potwierdzenie na przykładowym ekranie.

Kliknij Dalej.

WSKAZÓWKA: Pamiętaj, że tworzysz jeden formularz zgody dla danego adresu URL. Użyj tego samego formularza dla wielu powiadomień zarówno Web Push, jak i Rich Web Push.


5. Integracja

8PL

[1] Pobierz kod  to jest wygenerowany kod twojego formularza zgody.

[2] Umieść kod zaraz pod Twoim kodem monitorującym – tak wygląda miejsce, w którym należy wkleić kod formularza zgody. Wklej kod na swoją witrynę WWW w części kodu monitorującego przed zakończeniem </script>.

Po wprowadzeniu ustawień i wklejeniu kodu na stronę, kliknij Zapisz.

Po stworzeniu formularza zgody możesz przejść do tworzenia powiadomień web push i rich web push dla Twoich odbiorców.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 0 reviews