Wyłączenie okna z podziękowaniem przy wyrażeniu zgody na otrzymywanie powiadomień Web Push

Powiadomienia Web Push to krótkie wiadomości wysyłane prosto na urządzenie odbiorcy. Powiadomienie składa się z małej ikony, tytułu i krótkiej wiadomości i jest ono podlinkowane wybraną przez Ciebie stroną. Powiadomienia Web Push wyświetlają się w obrębie przeglądarki, nawet poza Twoją stroną www. Użytkownik nie musi zostawiać żadnych danych osobowych, wystarczy że wyrazi zgodę na powiadomienia.

Oto przykładowe powiadomienie Web Push:

By użytkownik mógł otrzymać powiadomienie, musi wyrazić na to zgodę w formularzu. Wysyłane są do niego dwa typy formularza zgody: formularz zgody wysyłany z systemu oraz formularz zgody wysyłany przez przeglądarkę.

Oto przykładowy formularz zgody wysłany z systemu:

Oto przykładowy formularz zgody wysłany przez przeglądarkę:

Konfiguracja Twojej domeny udogodni wysyłkę powiadomień Web Push w następujący sposób:

Przed konfiguracją: w przeglądarce wyświetla się formularz zgody na otrzymywanie powiadomień, który jest wysyłany  z SALESmanago. Po wyrażeniu zgody w osobnym oknie otworzy się Thank You page z potwierdzeniem subskrypcji. W tym oknie pojawi się również potwierdzenie zgody na otrzymywanie powiadomień Web Push wysłane z przeglądarki.

Po konfiguracji: użytkownik wyrazi zgodę na otrzymywanie powiadomień poprzez formularz zgody wysłany z systemu, w tym samym oknie wyświetli się zapytanie o zgodę na otrzymywanie powiadomień wysłane z przeglądarki. Wtedy Thank You page z potwierdzeniem już się nie wyświetli. 

Aby wyłączyć okno z podziękowaniem należy przejść do

WEB PUSH => SKONFIGURUJ TWOJĄ DOMENĘ


Spis treści

 1. Jak skonfigurować domenę?
 2. Jak wgrać pliki?
 3. Jak sprawdzić, czy pliki zostały poprawnie wgrane?

1. Jak skonfigurować domenę?

 1. Przejdź do zakładki Web Push => Skonfiguruj Twoją domenę

 2. Po naciśnięciu przycisku Skonfiguruj Twoją domenę pojawi się okno z informacjami o dalszych krokach, które powinny być podjęte, aby poprawnie skonfigurować domenę. Na samym dole okna kliknij przycisk Pobierz pliki, które są potrzebne do konfiguracji.
 3. Po pobraniu, wypakuj dwa pliki (manifest.json oraz sw.js) za pomocą programów takich jak WinRar, czy 7zip.
 4. Wgraj pliki do głównego katalogu i udostępnij.
 5. Dodaj poniższy kod do sekcji <head> na każdej podstronie Twojej witryny, na której użytkownicy mogą dokonać subskrypcji:
  <link rel="manifest" href="/manifest.json">

WAŻNE: Ta opcja będzie niedostępna, jeżeli Twoja strona nie wspiera w pełni HTTPS.


2. Jak wgrać pliki?

Można wgrać pliki na trzy sposoby.

1. FTP (ang. File Transfer Protocol) – metoda połączenia, która służy do przenoszenia plików ze zdalnego serwera do komputera lokalnego i na odwrót.

W przypadku dostępu do serwera FTP (np. Filezilla) należy wgrać pliki do katalogu głównego. Po wykupieniu hostingu usługodawca dostarcza dane dostępowe do serwera. 

Więcej informacji na temat FTP i wgrywania plików

2. Panel sterowania – WordPress

Jeśli posiadasz konto admina na WordPress, należy dodać pliki do panelu sterowania. W pierwszej kolejności należy wgrać wtyczkę, która umożliwi dostęp do plików i ich zarządzanie w WordPressie (np. WP File Manager).

Po wgraniu wtyczki WP File Manager, pojawi się ona w zaznaczonym miejscu w pasku menu po lewej stronie ekranu. Po kliknięciu rozwinie się lista, z której należy wybrać najwyższą pozycję – WP File Manager.

Zostaniesz przekierowany do folderu, gdzie należy wgrać pliki manifest.json oraz sw.js. Po naciśnięciu zaznaczonej ikony przeciągnij lub dodaj pliki.

3. Kontakt z administratorem Twojej strony

Skontaktuj się z administratorem Twojej strony i wyślij pliki z prośbą o rozpakowanie ich w katalogu głównym na Twojej stronie.


3. Jak sprawdzić czy pliki zostały wgrane poprawnie?

Po udostępnieniu plików poniższe adresy URL powinny być dostępne (zastąp yoursite.com adresem Twojej witryny):

 • https://yoursite.com/manifest.json
 • https://yoursite.com/sw.js
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na powyższy temat skontaktuj się z nami: bok@salesmanago.pl +48 533 600 808