Web Push – formularz zgody

Dzięki powiadomieniom Web Push i Rich Web Push możesz docierać do swoich klientów kiedy tylko są dostępni online. 

Powiadomienia Web Push i Rich Web Push (dostępne na przeglądarce Google Chrome) pozwalają na bardziej efektywną komunikację z kontaktami w czasie rzeczywistym. Treści wysyłane są na ekran komputera użytkownika poprzez przeglądarkę. Niezależnie od tego czy kontakt jest obecny na stronie monitorowanej informacja i tak się pojawi. Jedynymi warunkami działania tej funkcji jest zgoda kontaktu na subskrypcję oraz włączona przeglądarkę.

Powiadomienie Web Push oraz Rich Web Push możesz wysyłać jedynie do osób, które zgodzą się je otrzymywać właśnie poprzez formularz zgody. Podczas wyrażania zgody, użytkownik nie musi zostawiać nam żadnych danych osobowych (np. adresu e-mail), dzięki temu zwiększysz wielokrotnie grono swoich odbiorców. Wysyłanie web pushy nie jest zależne od posiadania wyrażonej zgody marketingowej – poza użytkownikami opt-in  dotrzesz również do użytkowników niemonitorowanych, ze statusem opt-out  , a nawet tych, którzy nie znajdują się w bazie i nie chcą podawać swoich danych – wystarczy, że wyrazili zgodę na web push.

WAŻNE: Mając na uwadze względy bezpieczeństwa  i najnowsze standardy wysyłki Web Push, formularze zgody wyświetlają się tylko na stronach posiadających certyfikat (w domenie https).

Formularze zgody działają zarówno na desktopie, jak i urządzeniach mobilnych, gdzie responsywnie dostosowują się do ekranu telefonu. Tym samym, w zależności od tego, na którym urządzeniu użytkownik wyrazi zgodę, na tym urządzeniu będzie otrzymywał powiadomienia Web Push.

Tak wygląda przykładowy formularz zgody na otrzymywanie powiadomień Web Push:

W momencie, gdy użytkownik wyrazi zgodę na otrzymywanie powiadomień w formularzu zgody, na jego urządzeniu wyświetli się dodatkowy komunikat przeglądarki. Powiadomienia wysyłane są poprzez przeglądarkę, dlatego też, ze względu na możliwość modyfikacji formy i atrakcyjności powiadomienia Web Push w platformie SALESmanago, użytkownik musi wyrazić zgodę również w oknie przeglądarki, której aktualnie używa. Co więcej, ciasteczka monitorujące przypisywane przez SALESmanago nie są powiązane z ciasteczkiem na zgodę powiadomień. Zatem samo wyczyszczenie ciasteczek nie zlikwiduje zgód na wysyłanie powiadomień. Po wyczyszczeniu ciasteczek i ponownym wejściu na stronę użytkownik ponownie zobaczy formularz zgody, a powiadomienia będą do niego wysyłane niezależnie od tego, czy ponownie wyrazi zgodę.

Aby ustawić formularz zgody należy przejść do

WEB PUSH => DODAJ NOWY FORMULARZ ZGODY


Jak stworzyć formularz zgody

Żeby stworzyć nowy formularz, przejdź do Web push → Dodaj nowy formularz zgody.

Zostaniesz automatycznie przeniesiony do pierwszej zakładki – Ustawienia

[1] Przewodnik – włącz system podpowiedzi, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez wszystkie ustawienia formularza zgody i pomoże Ci w jego skonfigurowaniu na Twojej stronie internetowej.

[2] Nazwa formularza zgody – wprowadź nazwę systemową formularza.

[3] Dodaj tag kontaktom, które wyraziły zgodę – możesz dodać tagi do kontaktów, (oddzielając je przecinkami) które wyraziły zgodę na subskrypcję i są monitorowane. W ten sposób będziesz mógł zidentyfikować grupę odbiorców powiadomień web push i zorganizować dedykowane kampanie.

[4] Wyświetl ponownie formularz zgody, gdy kontakt nie wyrazi zgody na otrzymywanie powiadomień web push – zaznacz tę opcję, żeby ustawić, po jakim czasie formularz zgody ma wyświetlić się ponownie dla osób odwiedzających stronę, które nie zgodzą się otrzymywać powiadomień.

[5] Odstęp czasowy pojawiania się formularza zgody – Zaznacz tę opcję, jeśli chcesz ustawić, kiedy formularz zostanie wyświetlony dla użytkownika w zależności od zdarzeń na stronie, takich jak:

  • Liczba wizyt (ilość sesji użytkownika na witrynie, jedna sesja jest liczona nie częściej niż co 3 godziny)
  • Liczba odsłon (jedna odsłona jest liczona za każde odświeżenie lub odwiedzenie strony w obrębie witryny)

[6] Wyświetl formularz zgody z opóźnieniem czasowym – domyślnie formularz zgody pojawia się natychmiast po tym, jak użytkownik wejdzie na stronę. Zaznacz tę opcję, żeby ustawić opóźnienie dla wyświetlenia się formularza o podaną ilość sekund.
Kliknij Dalej.

[7] Dalej – kliknij aby przejść do następnego widoku

Zostaniesz automatycznie przeniesiony do drugiej zakładki – Formularz. Możesz tu utworzyć:

[A] Graficzny formularz zgody

[1] Tytuł – wprowadź tytuł formularza zgody. Max. 48 znaków.

[2] Treść – wprowadź treść formularza zgody. Max. 200 znaków.

[3] Ikona powiadomienia – możesz dołączyć grafikę do formularza zgody. Następujące typy plików mogą być używane jako ikony: JPG, PNG, WebP, ICO/CUR, i BMP. Format GIF w ikonie powiadomienia nie jest obsługiwany przez przeglądarki. Sugerowany rozmiar: 150×150 px.

[4] Odstęp od górnej krawędzi – formularz zgody wyświetla się na środkowej osi ekranu, domyślnie na górze okna przeglądarki. Przesuń suwak, żeby zwiększyć odległość w pikselach od górnej krawędzi ekranu.

[5] Tekst potwierdzenia – wprowadź treść przycisku potwierdzenia. Max. 20 znaków.

[6] Kolor tła oraz – w tym miejscu możesz zmienić kolor tła przycisku potwierdzenia.

[7] Kolor tekstu – w tym miejscu możesz zmienić kolor czcionki przycisku potwierdzenia.

[8] Tekst odrzucenia zgody – wprowadź treść przycisku odmowy. Max. 20 znaków.

[9] Podgląd formularza zgody – w trakcie wprowadzania zmian w tym miejscu będzie pokazywał się podgląd formularza zgody.

Poniżej, w tym samym widoku znajdują się ustawienia okna potwierdzenia.

6PL

[1] Treść – wprowadź treść, która pojawi się w oknie potwierdzenia.

[2] Ikona powiadomienia – w tym miejscu możesz dołączyć grafikę.

[3] Podgląd okna powiadomienia – w trakcie wprowadzania zmian w tym miejscu będzie widoczny podgląd.

[4] Dalej – kliknij aby przejść do kolejnego widoku.

[B] Natywny formularz zgody

[1] Pogląd natywnego formularza zgody – w tym miejscu możesz zobaczyć jak Twój formularz będzie wyświetlany na jednej z trzech dostępnych przeglądarek: Chrome, Firefox oraz Operze. 

[2] Ten przycisk umożliwia Ci podgląd wyświetlania się formularza na urządzeniach desktopowych oraz smartfonach.

[4] Dalej – kliknij aby przejść do kolejnego widoku.

Zostaniesz automatycznie przeniesiony do ostatniej zakładki – Wyświetlanie:

7PL

[1] Określ lokalizację formularza Web push – z rozwijanej listy wybierz lokalizację gdzie formularz będzie się wyświetlał; zaznacz też odpowiednie checkboxy.

[2] Wyświetlaj formularz – kliknij ON aby aktywować formularz.

[3] Zapisz – kliknij aby potwierdzić swoje ustawienia.

WAŻNE: W celu wyświetlenia formularza zgody nie musisz wklejać żadnego dodatkowego kodu. Wystarczy, że posiadasz wklejony kod monitorujący w domenie, gdzie ma zostać wyświetlony formularz zgody i aktywujesz go (Wyświetlanie formularza: ON). Jeżeli korzystałeś z tej funkcjonalności wcześniej i posiadasz wklejony kod do wyświetlania formularza zgody, musisz go usunąć, aby zadziałały nowe ustawienia wyświetlania. W przeciwnym wypadku, formularz zgody będzie wyświetlany jak dotychczas ignorując nowe ustawienia.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na powyższy temat skontaktuj się z nami: bok@salesmanago.pl +48 533 600 808