Search Engine Turbocharger – kreator

Zwiększ moc swojego silnika wyszukiwania w sklepie internetowym wykorzystując rekomendacje AI, NLP, dane klientów i wyszukiwanie głosowe. Stwórz w 5 minut mechanizm, który wzbogaci działanie wyszukiwarki na twojej stronie i zwiększy Customer Experience klientów.

Aby stworzyć nową wyszukiwarkę przejdź do

 Personalizacja WWW → Search Engine Turbocharger → Dodaj nową wyszukiwarkę


Spis treści

  1. Podstawowe informacje
  2. Dane
  3. Filtry
  4. Sortowanie
  5. Podsumowanie

1. Podstawowe informacje

Search Engine Turbocharger to zaawansowany mechanizm, który zmieni oblicze wyszukiwarki na twojej stronie internetowej. Wymagane jest posiadanie e-shop z feedem produktowym, który zawiera kompletne informacje o produktach. Im dokładniejsze dane, tym wyniki wyszukiwań będą bardziej precyzyjne. Zalecamy, aby feed produktowy zawierał około 10 000 unikalnych marek lub kategorii / subkategorii. 

Aby skorzystać z utworzonego Search Engine Turbocharger konieczne jest zintegrowanie swojej strony z metodą API udostępnioną przez wyszukiwarkę.


2. Dane

Pierwszym krokiem jest ustawienie podstawowych danych na temat wyszukiwarki:

[1] Nazwa –  wpisz unikalną nazwę pod którą znajdziesz później swoją wyszukiwarkę wraz z jej analityką oraz ustawieniami zaawansowanymi. Maksymalna liczba znaków to 255.

[2] Opis – wpisz opis swojej wyszukiwarki, który pomoże ci później zweryfikować, jakie ustawienia w niej wprowadziłeś i odróżnić od innych wyszukiwarek.

[3] E-shop – z rozwijanej listy wybierz wcześniej skonfigurowany e-sklep ze swoim kontem w SALESmanago, dla którego stworzysz nową wyszukiwarkę.

WAŻNE: Nie ma ograniczeń dla liczby stworzonych wyszukiwarek w systemie, możesz stworzyć dowolną ich liczbę dla pojedynczego e-sklepu.

[4] Dalej –  kliknij przycisk, aby przejść do kolejnego etapu ustawień.


3. Filtry

Najpierw, ustaw filtry, które pozwolą na dokładniejszą selekcję produktów na twojej stronie użytkownikom korzystającym z wyszukiwarki:

[1] Filtry – wybierz sposoby filtrowania, które będą dostępne w twojej wyszukiwarce, to znaczy, możliwości skrócenia listy wyszukiwanych produktów, do określonych, posiadających wybrane cechy. Np. kurtek na sezon zimowy. Zalecamy wybór przynajmniej 3 filtrów.

WAŻNE: W kreatorze wyszukiwarki SALESmanago należy wybrać filtry, ale ich wartości są zaciągane z twojego sklepu internetowego. 

[2] Dalej –  kliknij przycisk, aby przejść do kolejnego etapu ustawień.


4. Sortowanie

Kolejnym elementem ustawień jest wybór sposobów sortowania w twojej wyszukiwarce:

[1] Sortowanie – wybierz sposób, w jaki produkty twojej wyszukiwarki będą sortowane, to znaczy, w jakiej kolejności będą się wyświetlać. Np. od najpopularniejszych elementów do najmniej popularnych. Zalecamy wybór co najmniej 2 sposobów sortowania.

WAŻNE: W kreatorze wyszukiwarki SALESmanago należy wybrać sposób sortowania, ale ich wartości są zaciągane z twojego sklepu internetowego. 

[2] Dalej –  kliknij przycisk, aby przejść do kolejnego etapu ustawień.


5. Podsumowanie

To już wszystko. Nasz mechanizm potrzebuje 24h, aby przeprowadzić trening modelu i przeliczyć wszystkie dane. Po tym czasie wyszukiwarka będzie gotowa do użycia.

[1] Zapisz – kliknij, aby zapisać swoją wyszukiwarkę. Możesz wykonać tę akcję również klikając przycisk [3] Zapisz. 

[2] Przejdź do ustawień zaawansowanych – aby usprawnić działanie swojej wyszukiwarki przejdź do ustawień zaawansowanych.

Sprawdź jak działają ustawienia zaawansowane w Search Engine Turbocharger >>

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na powyższy temat skontaktuj się z nami: bok@salesmanago.pl +48 533 600 808