Integracja z Webankieta.pl

Webankieta.pl to platforma do badań satysfakcji klientów, która dodatkowo uzupełnia profil klientów o informacje o charakterze deklaratywnym, którzy zostawiają je w badaniu. Integracja platformy z SALESmanago umożliwia prowadzenie badań bezpośrednio na stronie WWW w trakcie wizyty użytkownika. Samo badanie może przyjąć formę quizu sprawdzającego wiedzę, testu psychologicznego lub zwykłego okienka zapisu na newsletter.

Mechanizm integracji działa na zasadzie łączenia zachowania użytkownika na stronie internetowej z informacjami, które użytkownicy pozostawiają w ankiecie. W ten sposób system gromadzi informacje i buduje profile behawioralne użytkowników. Następnie system SALESmanago przeprowadza segmentację kontaktów oraz wykonuje automatyczne akcje w kanałach marketingowych i sprzedażowych (np. e-mail marketing, formularze kontaktowe, SMS, aplikacje mobilne, social media, itp.).

Zakres integracji:

  • przesyłanie adresu e-mail do systemu,
  • odpowiedzi z ankiety przesyłane jako szczegóły (pytanie – nazwa szczegółu, odpowiedź – wartość szczegółu),
  • przesyłanie tagów,

Korzyści:

  • lepsze zrozumienie preferencji klientów,
  • rozbudowanie bazy kontaktów,
  • segmentacja bazy kontaktów

Spis treści

  1. Wprowadzenie informacji w panelu ustawień
  2. Włączenie przesyłania wyników ankiety do profilu użytkownika w SALESmanago

1. Wprowadzenie informacji w panelu ustawień

Przejdź do zakładki Ustawienia na koncie użytkownika po zalogowaniu się do Webankiety. W sekcji Integracje odszukaj pozycję SALESmanago. Po odnalezieniu integracji, zostaniesz poproszony o wprowadzenie informacji o endpoincie, client ID oraz API secret .

[1] Adres e-mail konta w Sales Manago – wprowadź adres e-mail podpięty do konta w SALESmanago.

Natomiast klucze API i dane do SALESmanago [2,3,4] konfiguruje się tylko raz. Można uzyskać te informacje po zalogowaniu się do panelu SALESmanago, następnie należy przejść do Ustawień => Integracje => Ustawienia => Dostęp przez API

 


2. Włączenie przesyłania wyników ankiety do profilu użytkownika w SALESmanago

Następnym krokiem jest włączenie przekazywania danych z webankiety do SALESmanago. Po przejściu w Ustawienia ankiety zaznacz checkbox Prześlij wyniki ankiety do profilu użytkownika w SALESmanago, a następnie wypełni pole Tagi w SALESmanago [1]. W efekcie każdy użytkownik, który wypełni ankietę, zostanie oznaczony tagiem wpisanym w tym polu.

Aby potwierdzić akcję, kliknij Zapisz.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na powyższy temat skontaktuj się z nami: support@salesmanago.com +48 533 600 808
Luty 02 2024 Kwiecień 23 2024