Tworzenie formularza za pomocą kreatora landing page

Widżet formularza zapisu możesz znaleźć, pracując w naszym kreatorze Drag&Drop. Kreator ten służy między innymi do tworzenia szablonów pop-up, landing page, thank you page itp.

Chcąc stworzyć i projektować od podstaw szablony formularza w kreatorze Drag&Drop, musisz zacząć od stworzenia jego szkieletu, czyli struktury. Kolejnym krokiem jest wypełnienie jego struktury widżetami, czyli podstawowymi elementami graficznymi interfejsu. W tym kreatorze możesz wybrać podstawowe oraz zaawansowane widżety.

Oto przykładowy landing page stworzony w naszym kreatorze Drag&Drop:

 

Aby stworzyć landing page z widżetem formularz kontaktowy przejdź do

 LEAD GENERATION => LEAD GENERATION => LANDING PAGE


Spis treści

  1. Struktura
  2. Widżety
  3. Zaawansowane Widżety
  4. Twoje widżety

  1. Struktura


[1] Struktura – w tej zakładce masz do wyboru siedem rodzajów stuktur, które następnie wypełnisz elementami, znajdującymi się w zakładce Widżety.

[2] Widżety – w tej zakładce są to elementy, ktorymi możesz zapełnić szablon formularza, np. nagłówek, pole tekstowe, przycisk, obraz, itp.

[3] Zaawansowane widżety – w tej zakładce znajdziesz rozbudowane elementy, którymi możesz zapełnić formularz.

[4] Twoje widżety – w tej zakładce znajdziesz gotowe widżety, które zostały kiedyś stworzone przez ciebie i zapisane.


2. Widżety

Formularz zapisu umożliwia użytkownikowi zapisanie się na subskrypcję, a tym samym na dostanie się kontaktu do systemu. Formularz może składać się z dowolnej ilości pól, które możesz dodać po wejściu w ustawienia tego widżetu. Możesz w nich zapytać o różne informacje (np. dane osobowe, dane kontaktowe, adres zamieszkania).

Po kliknięciu przycisku  na ekranie pojawi się poniższy widok. W trzech zakładkach możesz zmieniać ustawienia dotyczące układu pól w formularzu, szczegóły wyglądu rozmieszczenia pól oraz wyglądu przycisku zapisu.

[A] Układ pól – w tym miejscu możesz wybrać jeden z trzech formatów układu pól.


Dodaj nowe pole

Wybierz jeden z trzech układów pól, składających się z kolumn. Następnie dodaj w każdej z nich nowe pole, w którym możesz zapytać użytkownika o różny rodzaj informacji. Informacje te wybierzesz z rozwijanej listy przy Nazwie pola na karcie kontaktu [1] (np. imię, nazwisko, adres, kod pocztowy, kraj).

Dodatkowe pole Szczegół niestandardowy:  możesz wyświetlać je jako checkbox (np. w tym polu możesz napisać treść zgody na otrzymywanie powiadomień).

Po kliknięciu opcji Dodaj nowe pole pojawi się poniższy widok.

 

[1] – w tym miejscu możesz wybrać z rozwijanej listy rodzaj informacji, o jaką poprosisz użytkownika za pomocą formularza.

[2] – nazwa w tym polu pojawi się automatycznie po tym jak wybierzesz typ informacji w pierwszym polu i będzie taka sama jak w pierwszym polu. Tutaj nie możesz zmienić tej opcji, ponieważ informacja z tego pola zostanie zaciągnięta do karty kontaktu tego użytkownika i będziesz mógł ją znaleźć pod nazwą (np. jeśli wybierzesz imię, ta informacja zostanie zapisana na karcie kontaktu pod taką samą nazwą).

[3] – w tym miejscu możesz napisać podpowiedź dla użytkownika.

[4]  – zaznacz, jeśli chcesz, żeby informacja w tym polu była wymagana.

 

[B] Ustawienia – w tej zakładce możesz ustawić szczegóły rozkładu pól w formularzu.

[1] w tym miejscu możesz ustawić wysokość pola w pikselach.

[2] – w tym miejscu możesz ustawić marginesy w pikselach.

[3] – w tym miejscu możesz ustawić odstęp między polami.

 

[C] Przycisk – w tej zakładce możesz dostosować wygląd przycisku.

[1] – w tym polu możesz wpisać dowolny tekst, który będzie wyświetlał się na przycisku.

[2] – ustaw kolor tła przycisku.

[3] – ustaw kolor czcionki.

[4] ustaw zaokrąglenie krawędzi w pikselach.

[5] – ustaw położenie przycisku.

[6] – ustaw wysokość przycisku.

[7] – ustaw szerokość przycisku.

 

W zakładce Widżety znajduje się siedem innych, edytowalnych elementów:

[1] Nagłówek – po przeciągnięciu tego elementu do struktury pojawi się w nim pole nagłówka, w którym możesz wpisać dowolny tekst.

[2] Tekst – upuszczenie tego elementu do struktury twojego formuarza sprawi, że pojawi się w nim pole tekstowe, w którym wpiszesz dowolną ilość formatowalnego tekstu.

[3] Obrazek – ten element widżetu umożliwia załadowanie dowolnego obrazka w twoim formularzu. W ustawieniach możesz dodać adres URL do obrazka, na który będzie przekierowywany użytkownik po kliknięciu w obrazek. Dodatkowo, możesz zachować oryginalny rozmiar obrazka i ustalić jego marginesy w pikselach.

[4] Podziałka – służy do podzielenia przestrzeni wewnątrz formularza. Możesz dowolnie stylizować wygląd podziałki, która może przybrać postać lini np. ciągłej lub przerywanej, możesz zmienić jej kolor, rozmiar, długość, górny i dolny margnes.

[5] Odstęp – tym elementem widżetu zrobisz odstęp w swoim formularzu. Z dodatkowych opcji, możesz ustalić wysokość odstępu.

[6] Przycisk – upuszczając ten element widżetu do stuktury, stworzysz przycisk potwierdzenia w formularzu. Możesz samodzielnie ustawić kolor tła przycisku, kolor krawędzi, a także jego wysokość i szerokość. Ponadto możesz zdecydować o pozycji przycisku na formularzu, a także o obramowaniu i rozmiarze jego krawędzi.

[7] Social media  – gdy upuścisz ten element do struktury swojego formularza, umożliwi to podlinkowanie do twoich profili na portalach społecznościowych tj. Facebook, Twitter, Google+, Linkedin, Youtube, Vimeo, Pinterest, Instagram, Flickr, WordPress, Tumblr, WeChat oraz Youku.  Oprócz tego możesz ustawić kształt, pozycję oraz odstęp w pikselach logo portalu społecznościowego na swoim formularzu.


3. Zaawansowane widżety

W zakładce Zaawansowane widżety możesz znaleźć bardziej rozbudowane elementy.

[1] Obrazek + Tekst – upuszczając ten element do stuktury twojego formularza w efekcie pojawi się pole tekstowe w połączeniu z polem na obrazek. Możesz wybrać dowolny obrazek z galerii lub załadować swój własny.

[2] Ramka produktowa – ten element umożliwia dodanie ramki produktowej. Ramka produktowa wyświetla kontaktowi ostatnio przez niego oglądane produkty. Możesz ustalić w niej typ rekomendacji (Rekomendacja AI lub ostatnio oglądane produkty przez użytkownika), kolor tła ramki i maksymalną liczbę produktów w wierszu.

[3] Menu – ten element umożliwia wstawianie menu do formularza. W ustawieniach tego widżetu możesz zmienić czcionkę.

[4] Baner – po upuszczeniu tego elementu pojawi się pole, gdzie będziesz mógł umieścić baner. Wybierz obrazek z domyślnej galerii obrazów lub załaduj swój. Dodatkowo możesz zachować oryginalny rozmiar obrazka i ustawić jego marginesy.


4. Twoje widżety

W tej zakładce możesz skorzystać z gotowych widżetów, które zostały kiedyś stworzone i zapisane przez ciebie.

Po zakończeniu pracy w kreatorze, kliknij Zapisz i kontynuuj.

 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 0 reviews