Ustawienia integracji z Contact Form 7

Contact Form 7 to jedna z najpopularniejszych wtyczek dla WordPressa oferująca tworzenie formularzy kontaktowych przesyłanych na wskazany adres e-mail

Aby pobrać wtyczkę kliknij TUTAJ


Uzyskaj dodatkową pomoc


Spis treści

 1. Podstawowe informacje
 2. Konfiguracja
 3. Opis techniczny

1. Podstawowe informacje

Wtyczka przesyła do SALESmanago dane kontaktów, które wypełnią formularz Contact Form 7. Jedyne obowiązkowe pole to e-mail kontaktu, który musi znaleźć się w formularzu, aby dane mogły zostać przesłane do SALESmanago.


2. Konfiguracja

Po przejściu do zakładki Contact Form 7 możesz wybrać z listy [1] formularze, które mają być synchronizowane z SALESmanago. Jeżeli wybrany formularz zostanie skonfigurowany, a następnie usunięty, zapisz zmiany, aby ponownie pokazał się na liście formularzy dostępnych do skonfigurowania.

Nazwy pól

Aby poszczególne pola (takie jak imię, nazwisko, e-mail, telefon) mogły zostać poprawnie zmapowane, wymagane jest nazwanie ich w konkretny sposób.

 • Nazwa kontaktu → sm-name
 • Adres e-mail → sm-email
 • Firma → sm-company
 • Nr. telefonu → sm-phone
 • Nazwa ulicy → sm-address
 • Kod pocztowy → sm-postcode
 • Miasto → sm-city
 • Państwo → sm-country
 • Fax → sm-fax
 • Zapis na newsletter → sm-optin

Aby nazwać pola w opisany sposób przejdź w panelu administracyjnym WordPress na listę formularzy Menu -> Contact [1], a następnie wybierz “Edytuj” [2] przy właściwym formularzu. W niektórych wypadkach nazwa w menu może wyświetlać się jako “Kontakt” lub “Contact Form 7”

Ta sekcja opisuje określenie nazw poszczególnych pól, za pomocą których możliwe jest przesyłanie konkretnych danych o kontakcie do SALESmanago. Więcej o tworzeniu formularzy Contact Form 7 dowiesz się na stronie pomocy producenta.

Poszczególne pola nazywane są wewnątrz nawiasów kwadratowych zgodnie ze schematem:

[typ-pola  nazwa-pola dodatkowe-parametry],

przykładowo:

[text*         sm-name          (brak)]

Do wszystkich pól, które mają przesyłać się do SALESmanago jako dane kontaktu przyporządkuj nazwę [1] według podanego wzoru.

Ponadto istnieje możliwość przesyłania innych pól jako dodatkowe szczegóły. Opis znajdziesz w sekcji “Dodatkowe szczegóły”.

WAŻNE: Po dokonaniu zmian nazw pól przejdź do zakładki Mail [2] i zmień nazwy pól, które mają być przesyłane w mailu obsługującym formularz kontaktowy.

Dodatkowe szczegóły

Aby przesyłać dodatkowe pola, które nie znajdują się na liście w sekcji “Nazwy pól” dodaj je w części “Własne szczegóły”. W poszczególnych polach wpisz nazwy pól zdefiniowane podczas konfiguracji formularza Contact Form 7. 

Przykładowo, aby przesyłać temat wiadomości (“subject”) oraz wartości pola “contact-hours” z formularza przedstawionego w sekcji “Nazwy pól” musisz dodać własne szczegóły [1] [2]:

 • subject
 • contact-hours

Te dane zostaną przesłane do SALESmanago jako własne szczegóły o takich samych nazwach.


3. Opis techniczny

Wtyczka wykorzystuje hook wpcf7_mail_sent. Lista dostępnych formularzy pobierana jest poprzez wylistowanie wszystkich postów typu wpcf7_contact_form. Formularze identyfikowane są po ich ID.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na powyższy temat skontaktuj się z nami: support@salesmanago.com +48 533 600 808
Lipiec 28 2022 Lipiec 07 2022