Sales Generation | Zastosowanie w marketingu

Korzystaj z najnowocześniejszej technologii marketingowej opartej na AI i Machine Learning dla eCommerce, stworzonej dzięki naszej współpracy z Euvic 360e-com. Twórz zaawansowane kampanie retargetingowe, aby zwiększyć sprzedaż nawet o 17% miesięcznie.


Spis treści

 1. Podstawowe informacje
 2. Jak to działa?
 3. Przykłady zastosowania

1. Podstawowe informacje 

Retargeting jest w stanie zwiększyć ruch na stronie nawet o 700%. Często osoby odwiedzające potrzebują więcej interakcji, by zdecydować się na zakup. Kampania retargetingowa pozwala podtrzymywać ich zainteresowanie nawet po tym, jak opuszczą stronę.

Dobrze skonfigurowana kampania sprzedażowa w sieciach reklamowych podnosi obroty w sklepie nawet o 17% w skali miesiąca.

Korzyści

 • Retargeting podnosi ruch z reklam nawet o 700% (ReadyCloud)
 • Dotarcie do osób retargetowanych jest 8 razy tańsze w przeliczeniu na kliknięcie niż dotarcie do nowych odbiorców (I-Com)
 • 3 na 5 użytkowników online zauważa i rozważa reklamy pokazujące produkty, które oglądali na innej stronie (eMarketer)
 • Reklamy retargetingowe mają 10-krotnie wyższy CTR niż zwykłe reklamy (Invespcro)
 • Odwiedzający stronę internetową, którzy są retargetowani, są o 70% bardziej skłonni by skonwertować (ReadyCloud)

2. Jak to działa?

Ludzie wchodzą na twoją stronę z różnymi intencjami. Nie wszyscy są gotowi do złożenia zamówienia. Zdarza się, że przeglądają produkty na wielu stronach internetowych przed zakupem lub już chcą kupić, ale proces ten zostaje przerwany w najmniej dogodnym momencie. Taki użytkownik nie jest jednak „stracony”. Podczas swojej wizyty pozostawia on po sobie wiele cyfrowych śladów: dane zgromadzone w SALESmanago AI-Driven Customer Data Platform & Marketing Automation, które możesz wykorzystać, aby dotrzeć do niego różnymi kanałami, nawet jeśli wizyta była anonimowa! Jednym z czynników, które to umożliwiają, jest nasze partnerstwo technologiczne z Euvic 360e-com – europejskim liderem rozwiązań programmatic retargeting dla eCommerce.

Dane z profili 360° użytkowników są przydatne na wiele sposobów. Jednym z modułów, który je wykorzystuje, jest SALESmanago eCommerce Sales Generation. Dzięki zaawansowanym algorytmom Euvic 360e-com buduje on:

 • idealnie dopasowane grupy odbiorców retargetingowych,
 • progresywnie budowane, oparte na uczeniu maszynowym grupy docelowe (lookalike audiences).

Retargeting działa dla wszystkich użytkowników odwiedzających twoją stronę. Możesz docierać zarówno do osób anonimowych, jak i monitorowanych. Wystarczy, że zamówisz szybką, bezpłatną integrację, aby uzyskać dostęp do intuicyjnego kreatora kampanii sprzedażowych. Po ustawieniu podstawowych parametrów zaawansowane algorytmy AI oraz uczenia maszynowego wykorzystają dane behawioralne o użytkownikach odwiedzających twoją witrynę, aby wyświetlić im odpowiednie treści w sieci reklamowej, czyli na stronach zewnętrznych. Retargeting przyciągnie nowy, ale też powracający ruch wysokiej jakości za pomocą spersonalizowanych ofert i rekomendacji. W ten sposób pomoże ci zwiększyć konwersję oraz przychody w sklepie.


3. Przykłady zastosowania 

Przyciągnij więcej ruchu wysokiej jakości dzięki spersonalizowanym ofertom i rekomendacjom, aby zwiększyć liczbę transakcji:

 • Zwiększ przychody. Buduj świadomość marki w wielu punktach styku poprzez wyświetlanie dostosowanych rekomendacji na zewnętrznych stronach internetowych. Zapewnij potencjalnym i obecnym klientom kontakt z treściami odnoszącymi się do ich zachowań na twojej stronie, dzięki czemu szybciej przejdą do etapu konwersji, gdy na nią wrócą. Zwiększy to przychody w sklepie.
 • Rozwiń zaawansowany retargeting. Docieraj do użytkowników, którzy odwiedzili twoją stronę i opuścili ją bez dokonania zakupu. Ustaw kampanię, która wyświetli na zewnętrznych stronach produkty z twojego sklepu, które są dopasowane do zainteresowań odwiedzających.
 • Optymalizuj koszty. Zaplanuj budżet marketingowy biorąc pod uwagę bezpośredni związek między ROI retargetingu a kosztami reklamy. Płać tylko za sprzedaż, którą faktycznie wygenerujesz.
 • Oszczędzaj czas. Uniknij pułapki ciągłego optymalizowania kampanii retargetingowej. Wybierz sklep, określ czas trwania kampanii i pozwól algorytmom jak najlepiej wykorzystać posiadane dane.
Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na powyższy temat skontaktuj się z nami: support@salesmanago.com +48 533 600 808
Wrzesień 21 2023 Czerwiec 12 2023