Integracja z Livespace CRM

LiveSpace CRM to aplikacja wspierająca zarządzanie sprzedażą, przeznaczona dla firm działających na rynku B2B, które chcą wydajniej sprzedawać. LiveSpace oferuje funkcje segmentacji klientów, prognostyczne, budowanie procesów sprzedażowych i modeli rozliczania pracy handlowców. Więcej o LiveSpace CRM.

Dzięki tej integracji możesz automatycznie przenosić dane jakościowe o klientach między SALESmanago i LiveSpace CRM. Dzięki temu możesz lepiej segmentować klientów, skuteczniej prowadzić proces sprzedażowy, a także tworzyć procesy automatyzacji w oparciu o dane z LiveSpace CRM.

INSTRUKCJA INTEGRACJI

1. Uruchom Livespace CRM. Wejdź do Ustawień konta → Integracje i dodatki

1. Aby poprawnie zintegrować system SALESmanago z LiveSpace należy zalogować się do systemu SALESmanago i pobrać 2 parametry:

  • ID Klienta
  • API Secret

Znajdują się one w USTAWIENIA-> INTEGRACJE -> zakładka DOSTĘP PRZEZ API

livespace_pl_1

2. Następnie należy zalogować się do systemu LiveSpace CRM i przejść do zakładki USTAWIENIA->INTEGRACJA-> SALESmanago i uzupełnić dane:

  • ID Klienta
  • API Secret
  • Adres email – na który logujemy się do systemu SALESmanago. Uwaga: kontakty przekazane z LiveSpace CRM do SALESmanago zostaną przypisane do podanego w tym miejscu konta email.

Po zapisaniu zmian obie aplikacje zostaną zintegrowane.

USTAWIENIA INTEGRACJI – KOMUNIKACJA Z SALESmanago do LiveSpace

livespace_pl_4

1. Automatycznie pobieraj nowe kontakty z SALESmanago – zaznaczenie tej opcji przyczyni się do automatycznego przesłania informacji o nowo dodanym kontakcie w SALESmanago do programu LiveSpace.

2. Pobieraj do SALESmanago tylko kontakty z tagami – jest to funkcja ograniczająca przesyłanie kontaktów z SALESmanago do LiveSpace. Do programu zostaną przesłane tylko kontakty posidające wprowadzone tagi. W tym polu należy wpisać interesujące nas tagi, rozdzielając je przecinkiem. Jeśli np. wpiszemy dwa różne tagi wystarczy, że kontakt posiada jeden z dwóch tagów, aby został przesłany.

3. Nadpisuj dane w LiveSpace z SALESmanago (imię, nazwisko, telefon, email) – zaznaczenie pola spowoduje, że jeśli dane w SALESmanago będą inne niż w LiveSpace, dane w LiveSpace zostaną zaktualizowane na podstawie danych z SALESmanago.

Ważne: Dane pobierane z SALESmanago do Livespace to: imię i nazwisko, adres email, telefon, adres pocztowy, scoring, tagi, odwiedzone adresy url, wiadomości email ze statusem (wysłane, otwarte, kliknięte), notatki, zadania, stan lejków, dodatkowe atrybuty.

USTAWIENIA INTEGRACJI – KOMUNIKACJA Z LiveSpace do SALESmanago

livespace_pl_3

1. Automatycznie zapisuj nowe kontaktu do SALESmanago – po dodaniu nowego kontaktu do LiveSpace zostanie on dodany automatycznie również do SALESmanago.

2. Pobieraj z SALESmanago tylko kontakty z tagami – jest to funkcja ograniczająca przesyłanie kontaktów z LiveSpace do SALESmanago. Do programu zostaną przesłane tylko kontakty posidające wprowadzone tagi. W tym polu należy wpisać interesujące nas tagi, rozdzielając je przecinkiem. Jeśli np. wpiszemy dwa różne tagi wystarczy, że kontakt posiada jeden z dwóch tagów, aby został przesłany.

3. Automatyczny opt-in po dodaniu kontaktu – przekazany kontakt będzie posiadał w systemie SALESmanago status OPT-IN

4. Automatyczny opt-out po dodaniu kontaktu – przekazany kontakt będzie posiadał w systemie SALESmanago status OPT-OUT

Ważne: Dane pobierane z LiveSpace do SALESmanago to: imię i nazwisko, nazwa firmy, email, telefon, adres pocztowy praz tagi.

DODATKOWO:

a) Synchronizacja danych LiveSpace z SALESmanago odbywa się cyklicznie mniej więcej co godzinę. Można również przyśpieszyć ją ręcznie wybierając opcję: IMPORTUJ KONTAKTY Z SALESmanago. 

livespace_pl_5

b) Jeżeli w systemie SALESmanago posiadamy kilka kont użytkowników,  do LiveSpace zostaną przesłane tylko te kontakty, które przypisane są do użytkownika, którego adres email został podany przy integracji. Istnieje możliwość pojedynczego importu każdego kontaktu z SALESmanago do LiveSpace wpisanego ręczne w programie LiveSpace.

c) W programie LiveSpace można wywołać konkretne zdarzenia na podstawie reguł (akcja: wysłanie powiadomienia, dodanie notatki, dodanie zadania, dodanie tagu, zmiana etapu sprzedaży), które zostaną zdefiniowane w SALESmanago.

Przeczytaj opis i przykładowe zastosowanie integracji na stronie LiveSpace >>

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na powyższy temat skontaktuj się z nami: support@salesmanago.com +48 533 600 808
Luty 21 2023 Luty 28 2023