Dodawanie kodu monitorującego przez Google Tag Manager

CO TO JEST KOD MONITORUJĄCY

Kod monitorujący służy do przesyłania danych ze strony www do systemu SALESmanago. Dzięki niemu możesz śledzić aktywność użytkowników swojej strony internetowej. Każdy klient SALESmanago otrzymuje unikalny kod monitorujący, który należy wgrać na stronę internetową, aby móc w pełni wykorzystać potencjał systemu. Na stronie może być tylko 1 kod monitorujący. Natomiast 1 kod monitorujący może posłużyć do zbierania danych z dowolnej liczby stron.

Korzyści:

  • identyfikowanie i monitorowanie użytkowników na stronie
  • śledzenie statystyk otwarć i kliknięć w Twoich kampaniach email marketingowych
  • automatyczne wyświetlanie Live Chat na Twojej stronie
  • automatyczne wyświetlanie pop-upów na Twojej stronie.

Możesz dodać kod monitorujący poprzez Google Tag Manager na dwa sposoby:

  • w panelu głównym – będzie się wyświetlał do momentu, w którym zaimplementujesz go na swojej stronie internetowej.

  • w menu Ustawienia => Integracja  (zawsze dostępny)


JAK WGRAĆ KOD MONITORUJĄCY PRZEZ GOOGLE TAG MANAGER?

Warunkiem koniecznym do wgrania kodu monitorującego przez Google Tag Manager jest posiadanie tam konta, ponieważ po kliknięciu przycisku Dodaj zostaniesz przekierowany do strony logowania do Google Tag Managera, zalogujesz się do niego wpisując swój adres e-mail jako login.

Po zalogowaniu się do Google Tag Managera należy utworzyć Container, w którym później umieszczony zostanie kod monitorujący.

Natomiast na platformie SALESmanago zostanie utworzona zakładka w Integracjach, skąd można dodać kod monitorujący. Wszystkie kontenery, które znajdują się w Google Tag Manager będą widoczne w zakładce. Rozwiń listę Workspaces, by dodać kod monitorujący do kontenera.

Wystarczy kliknąć przycisk Dodaj kod monitorujący i zostanie on dodany automatycznie. W panelu Google Tag Manager pojawi się informacja o zaciągnięciu kodu monitorującego do danego kontenera.

 

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na powyższy temat skontaktuj się z nami: support@salesmanago.com +48 533 600 808
Czerwiec 14 2022 Czerwiec 03 2022