Pozyskiwanie leadów przez aplikację Facebook

W SALESmanago możesz tworzyć aplikacje promocyjne do pozyskiwania leadów z Facebooka. Aby skorzystać z aplikacji, użytkownik musi udostępnić swoje dane – adres e-mail i nazwę. Dane te automatycznie trafią do SALESmanago. W ten sposób pozyskasz nowe kontakty – wystarczy, że odpowiednio zachęcisz użytkowników do korzystania ze swojej aplikacji. Do tych kontaktów możesz później kierować zautomatyzowane akcje promocyjne albo objąć ich programem Lead Nurturing stworzonym w SALESmanago.

Pamiętaj, aplikacje powinny spełniać Regulamin Usługi Strony na Facebooku dostępny tutaj.

Instrukcja tworzenia własnej aplikacji Facebook:

1. Zarejestruj nową aplikację Facebook.

Aplikacje stwórz na koncie deweloperskim, wchodząc na stronę: https://developers.facebook.com/apps

0

Aby stworzyć aplikację kliknij Utwórz nową aplikację a następnie Facebook Canvas.

WSKAZÓWKA: Jeśli pierwsza aplikacja, którą tworzysz, Facebook poprosi o dostęp do Twoich danych dla aplikacji Twórca Aplikacji – zezwól na dostęp – jest to konieczne, żeby móc tworzyć własne aplikacje tą metodą. 

1

Następnie wpisz nazwę swojej aplikacji i kliknij Create New Facebook App ID.

2

Następnie wypełnij pole email oraz wybierz z listy dostępnych kategorię i kliknij Create App ID.

4

Wróć na stronę developers.facebook.com/app kliknij swoją aplikację:

WSKAZÓWKA: Niewypełnione zielone kółko oznacza, że aplikacja jest aktualnie w trybie deweloperskim i nie jest dostępna dla zewnętrznych użytkowników. W dogodnym momencie możesz ją aktywować w zakładce Recenzja aplikacji.

5

2. Konfiguracja aplikacji (Namespace)

Przejdź do Ustawień. Podaj nazwę aplikacji. Następnie podaj Namespace (używając tylko małych liter i podkreślników).

Podana nazwa będzie widoczna dla użytkowników aplikacji, a namespace jest potrzebny do zintegrowania aplikacji z SALESmanago.

6

WAŻNE: Aby aplikacja mogła zostać upubliczniona, konieczne jest dodanie ikony aplikacji (1024×1024) oraz Privacy Policy URL (na własnym serwerze).

Przydatne linki: https://termsfeed.com/blog/privacy-policy-url-facebook-app/

oraz https://termsfeed.com/blog/terms-service-url-facebook-app/

Teraz możesz dodać platformę. Kliknij Dodaj platformę, przejdź do zakładki Settings (w menu po lewej), a następnie wybierz Facebook Canvas.

7

W systemie SALESmanago przejdź do zakładki Ustawienia → Integracja → Facebook i wprowadź dane swojej aplikacji w odpowiednie pola – App ID, App Secret oraz App Namespace (wszystkie te dane są dostępne w miejscu, w którym podawałeś namespace).

8

Zapisz zmiany. Poniżej, znajdziesz dane: Canvas URL i Secure Canvas URL – będą one potrzebne do aplikacji.

9

10

Po dodaniu platformy Facebook Canvas uzupełnij pole Secure Canvas URL linkiem wygenerowanym wcześniej w SALESmanago. Postępując analogicznie, dodaj oraz wypełnij pola platformy Karta strony.

11

3. Dodanie zakładki do Facebooka

Przejdź na specjalny URL Facebook. Zostaniesz przekierowany na stronę, na której wprowadź dane stworzonej aplikacji – ID Aplikacji i URL Aplikacji zgodnie z instrukcją poniżej.
Podstaw dane w odpowiednie miejsca tego adresu:
http://www.facebook.com/dialog/pagetab?app_id=YOUR_APP_ID&next=YOUR_URL
gdzie:
YOUR_APP_ID – ID aplikacji
YOUR_URL – URL aplikacji Facebook podany w ustawieniach SALESmanago

Uruchom gotowy URL. Otworzy się strona, na której wybierz fanpage, do którego chcesz dodać zakładkę. Wybierz zakładkę i wybierz Add Page Tab. 

WSKAZÓWKA: Możesz dodać obrazek zakładki (o wymiarach 111 x 74 px)

12

Zakładka pojawi się na wybranej stronie.

gazebo

4. Testowanie aplikacji

Aplikacja ma dwa podstawowe strony – stronę powitalną i stronę właściwą aplikacji. Możesz je edytować bezpośrednio w systemie SALESmanago, korzystając z edytora podobnego do edytora szablonów i landing page.

13

Na stronie powitalnej umieść dowolnie swój link Canvas URL.

14

Następnie dodaj przycisk na swoim fanpage.

15

Teraz wpisz adres swojej aplikacji:

16

Po tym, jak użytkownik kliknie taki URL na Twojej stronie startowej, zostanie poproszony o potwierdzenie przekazania danych. Aby móc skorzystać z aplikacji, użytkownik będzie musiał potwierdzić w oknie potwierdzenia uprawnień, że zgadza się na używanie przez aplikację swoich danych osobowych. Pod Zasady Ochrony Prywatności powinien znajdować się Privacy Policy URL.

17

18

Po kliknięciu OK użytkownik zostanie przeniesiony na stronę aplikacji (którą należy wcześniej ustawić w SALESmanago). Jednocześnie wpadnie do systemu jako kontakt z tagiem FACEBOOK.

19

Dowiedz się jak dodać formularz kontaktowy jako zakładkę na Facebook >>

aby otrzymywać
newsletter

Śledź nas